Nasıl Mil Kazanabilirim?

Harcama yaptığınız sektöre, kart tipinize ve Türk Hava Yolları Yolcu Programı üyelik statünüze göre değişen oranlarda mil kazanırsınız.

Sektör Bazlı Mil Kazanımı

Miles&Smiles Garanti BBVA kredi kartları ile harcama yaptığınız sektörlere göre değişen oranlarda mil kazanırsınız. Türk Hava Yolları statüsü Classic Plus, Elite ve Elite Plus müşterilere otel, restoran, seyahat acenteleri, araç kiralama harcamaları daha çok mil kazandırır.
Miles&Smiles Garanti BBVA kredi kartlarınızla harcama yapacağınız sektöre, kart tipinize ve Türk Hava Yolları Yolcu Programı üyelik statünüze göre değişen mil kazanım oranlarını hesaplayabilirsiniz.

Harcamalarınızla ne kadar mil kazandığınızı şimdi hesaplayabilirsiniz.

TL
Seyahat&Restoran
Giyim
Benzin İstasyonları
Elektronik
Market & Supermarket
Mobilya
Beyaz Eşya
Diğer
AMERICAN EXPRESS(ile mil kazanım tutarı) MASTERCARD(ile mil kazanım tutarı)
YURT İÇİ 0 0
YURT DIŞI 0 0

Kart Tipine Göre Mil Kazanımı

Miles&Smiles MasterCard'ınız ile alışverişlerinizde her yerde mil; Miles&Smiles American Express® ile %15, Miles&Smiles American Express® Platinum ve Privé ile %25 daha fazla mil kazanırsınız.

Kartlarınızın Trink özelliği ile hızlı ve kolayca ödeme yapabilir ve küçük alışverişlerinizden bile mil kazanırsınız. Trink özellikli Miles&Smiles Garanti BBVA kredi kartlarınızı, temassız okuyuculara yaklaştırarak 350 TL ve altındaki işlemlerinizi şifreye veya imzaya gerek kalmadan kolayca yapabilirsiniz. Hem Miles&Smiles MasterCard hem de American Express kredi kartınız ile temassız işlem yapabilirsiniz.

Miles&Smiles American Express'inizle artık İşbankası, Denizbank, Vakıfbank, Halkbank ve TEB poslarında da işlem yapabilir, 1milyondan fazla noktada ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Türk Hava Yolları Statüsüne Göre Mil Kazanımı

Daha çok uçarak, alışverişlerinizden daha çok mil kazanma ayrıcalığına sahip olursunuz. Türk Hava Yolları Yolcu Programı Miles&Smiles statünüz Classic Plus ise alışverişlerinizden en az %25; Elite ve Elite Plus ise en az %50 daha fazla mil kazanırsınız.

Varsa ek kartlarınız da alışverişlerinden ek kartların kendi Türk Hava Yolları Yolcu Programı statülerine göre mil kazanır ve miller asıl kartın bağlı olduğu TK hesabında birikir.

Biriken millerinizi, Türk Hava Yolları Yolcu Programı Miles&Smiles'da üst statüye geçmek için kullanabilir, üst statüye geçerek alışverişlerinizden daha fazla mil kazanabilirsiniz. Türk Hava Yolları Yolcu Programı Miles&Smiles'da üst statüye geçmek için 444 0 849 Türk Hava Yolları Çağrı Merkezi'ni arayabilirsiniz.

Miles&Smiles Garanti BBVA kredi kartlarından yurt içi ve yurt dışında yapılan finansal işlemlerden, PTT ve posta ödemelerinden, otomatik fatura ödemelerinden, emlakla ilgili ödemelerden, düzenli ödeme ve aidat ödemelerinden, sigorta, emeklilik, vergi/ceza ödemeleri, kumar ve bahis ödemeleri ve diğer kamu hizmetleri ödemelerinden mil kazanılmamaktadır. Miles&Smiles Garanti BBVA kredi kartlarınız ile sektörlere göre değişen mil kazanımlarında, harcama yaptığınız iş yerinin bağlı olduğu "iş yeri kategori kodu" dikkate alınmaktadır. İş yeri kategori kodları MasterCard, BKM gibi kuruluşlar tarafından belirlenir ve uluslararasıdır. Mil kazanımlarınız, harcama yaptığınız üye iş yerinin, iş yeri kategori kodunda belirtilen sektöre göre sistemsel olarak yansıtılmaktadır.

Millerinizi kullanarak statünüzü nasıl arttırabileceğini öğrenmek için tıklayınız.