Ekstre Atlat

Ekstre atlatma özelliği sayesinde istediğiniz bir ekstrenizi 1 ay öteleyin. 

31 Mayıs 2021 tarihine kadar başvurarak Garanti BBVA kredi kartlarınızın ekstrelerini, Ekstre Atlat ürünümüzü kullanarak aylık akdi faiz karşılığında ve minimum ödeme şartı olmaksızın 1 ekstre dönemi boyunca kolayca erteleyebilirsiniz. 1 dönem sonra kesilecek ekstrenizi 6 taksitle ödeyebilirsiniz.

Ekstrelerinizi 1 dönem atlatıp sonrasında 6 taksitle ödemek ve rahat bir nefes almak için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı

Kartlar > Kredi Kartlarım adımından Borç Ödeme alanında yer alan Ekstre Atlat adımından veya Kredi Kartlarım adımında yer alan Ekstre Atlat butonu ile açılacak sayfadan Ekstre Atlat talebinde bulunabilirsiniz.

Garanti BBVA Mobil

Hesap ve Kart > Kartlar > Kredi Kartı Seçimi > Borç Ödeme ya da Nakit ve Ödeme Çözümleri adımından Ekstre Atlat talebinde bulunabilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333

"Ekstremi atlatmak istiyorum" dedikten sonra, yönlendirilen adımları takip ederek istediğiniz kredi kartınızın ekstresi için Ekstre Atlat talebinde bulunabilirsiniz.

Detaylı Bilgiler
 • Ekstre Atlat ile talep ettiğiniz ilk ekstrenizden başlayarak ekstre borcunuzun tamamını bir dönem ertelenmesini ve erteleme sonunda kesilecek ekstrenizin 6 taksitle ödenmesini sağlar. Örneğin 15 Mayıs'da kesilen ekstreniz için talep yapmanız durumunda bu ekstreniz Haziran ayında kesilir. Ödeme yapmanız gereken ilk ekstreniz olan Haziran ayı ekstreniz ise 6 taksite bölünecektir. 
 • Dilerseniz taksitlendirme işlemini taksitlendirilecek ekstreniz kesildikten sonra Son Ödeme Tarihinden bir gün öncesine kadar borcunuzu ödeyerek veya Garanti BBVA İnternet Bankacılığı ve Müşteri İletişim Merkezinden iptal edebilirsiniz. 
 • Bu özellikten yararlanmak için hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihinden 1 gün öncesi arasında başvurunun yapılması gerekmektedir. Kartınıza herhangi bir ödeme yapmanıza gerek olmayacaktır. 
 • Bu özellikten faydalanabilmek için başvurunuzu 31 Mayıs 2021 tarihine kadar yapmanız gerekmektedir. 
 • Ekstre Atlat başvurusu ile, en az 100 TL ile en fazla 50.000 TL arasındaki bakiyeler ertelenebilir. 
 • Dolar ve Euro ekstreleri ertelenemez. 
 • Bu hizmet karşılığında atlatılan bakiye üzerinden KKDF ve BSMV hariç aylık %1,98 faiz oranı uygulanır. 
 • Ekstre Atlat işleminize onay verdikten sonra, ilgili kredi kartınızın hesap kesim tarihini değiştirmeniz durumunda hesaplanan faiz tutarı değişiklik gösterebilir.
 • Ekstre Atlat talebi onayladıktan sonra iptal işlemi yapılamaz. 
 • Ekstre borcunun bir kısmının ödenmesi halinde kalan hesap bakiyesi üzerinden faiz hesaplanacaktır. 
 • Ekstre Atlat başvurusu sırasında kredi kartının en fazla 30 gün gecikmede olması veya takip statüsünde olmaması gerekmektedir. 
 • Ekstre Atlat kullanılmak istenen kart asıl veya ek kart olabilir. 
 • Ekstre Atlat özelliğine ait detaylar, yapılan ekstre ödeme işlemi için Ödeme-Ekstre Erteleme, ertelenen bakiye için Ertelenen Ekstre Tutarı ve uygulanan faiz için Ekstre Atlat Faizi açıklamaları ile her kesilen ekstrenizde ayrıca yer almaktadır. 
 • Ekstre Taksitlendir ürününü kullanmak istemiyorsanız Ekstre Atlat süreci sonrası kesilecek olan ilk ekstrenizin son ödeme tarihinden 1 gün öncesine kadar Garanti BBVA İnternet Bankacılığı ve 4440333 Müşteri İletişim Merkezi ve şubelerimiz aracılığı ile veya borcun tamamını ödeyerek ekstre taksitlendir ürününüzü iptal edebilirsiniz. 
 • Ekstreniz taksitlendirildikten sonra Ekstre Taksitlendir ürününü için erkan kapama talebinde bulunabilirsiniz. Ekstre Taksitlendir ürününü erken kapatmak istiyorsanız borcunuzun tamamını ödedikten sonra Garanti BBVA İnternet Bankacılığı ve 4440333 Müşteri İletişim Merkezi ve şubelerimiz aracılığı ile erken kapama talimatınızı verebilirsiniz.