Ekstre Atlat

Ekstre atlatma özelliği sayesinde istediğiniz bir ekstrenizi 1 ay sonra ödeyin.

Ekstre borcunuzu bir sonraki döneme erteleyin, ihtiyaçlarınızı ertelemeyin!

Garanti BBVA kredi kartlarınızın ekstrelerini, Ekstre Atlat ürünümüzü kullanarak bir sonraki ekstre dönemine atlatabilir, kredi kartı ödemelerinizi kolayca erteleyebilirsiniz.

Ekstrelerinizi bir sonraki aya atlatarak ödemelerinizde rahat bir nefes almak için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

Bonus Flaş

Kart Bilgileri alanından ekstresini atlatmak istediğiniz kredi kartınızı seçerek Ekstrem alanında gösterilen Ekstre Atlat butonu ile Ekstre Atlat talebinde bulunabilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı

Kartlar > Kredi Kartlarım adımından Borç Ödeme alanında yer alan Ekstre Atlat adımından veya Kredi Kartlarım adımında yer alan Ekstre Atlat butonu ile açılacak sayfadan Ekstre Atlat talebinde bulunabilirsiniz.

Garanti BBVA Mobil

Hesaplar ve Ürünler > Kartlar > Kredi Kartı Seçimi > Borç Ödeme ya da Kart İşlemleri adımından Ekstre Atlat talebinde bulunabilirsiniz

Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333

"Ekstremi atlatmak istiyorum" dedikten sonra, yönlendirilen adımları takip ederek istediğiniz kredi kartınızın ekstresi için Ekstre Atlat talebinde bulunabilirsiniz.

SMS

ATLAT yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp ekstresini atlatmak istediğiniz kartınızın son 6 hanesini yazıp 3340'a mesaj atarak Ekstre Atlat talebinde bulunabilirsiniz.

Garanti BBVA Şubeleri

Garanti BBVA Şubeleri'ne kimliğiniz ile başvurarak Ekstre Atlat talebinizi iletebilirsiniz.

Detaylı Bilgiler
 • Ekstre Atlat, ekstre borcunun minimum tutarının ödenmesi sonrasında kalan borç tutarının bir sonraki ekstre dönemine kadar ertelenmesidir.
 • Bu özellikten yararlanmak için hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihinden 1 gün öncesi arasında başvurunun yapılması ve bu tarih aralığında ekstrenin asgari ödenmesi gereken tutarın ödenmesi gerekmektedir.
 • Ekstre Atlat başvurusu ile, asgari tutar ödendikten sonra, en az 100 TL ile en fazla 30.000 TL arasındaki bakiyeler ertelenebilir.
 • Dolar ve Euro ekstreleri ertelenemez.
 • Flexi kartlar Ekstre Atlat özelliğinden yararlanamaz.
 • Bu hizmet karşılığında atlatılan bakiye üzerinden KKDF ve BSMV hariç aylık %1,40 faiz oranı uygulanır.
 • Ekstre Atlat işleminize onay verdikten sonra, ilgili kredi kartınızın hesap kesim tarihini değiştirmeniz durumunda hesaplanan faiz tutarı değişiklik gösterebilir.
 • Ekstre Atlat talebi onayladıktan sonra iptal işlemi yapılamaz.
 • Ekstre borcunun bir kısmının ödenmesi halinde kalan hesap bakiyesi üzerinden faiz hesaplanacaktır.
 • Ekstre Atlat başvurusu sırasında kredi kartının gecikme veya takip statüsünde olmaması gerekmektedir.
 • Ekstre Atlat kullanılmak istenen kart asıl veya ek kart olabilir fakat başvuru SMS ile yapılıyorsa gönderilen GSM numarasının asıl kart sahibi müşterinin sistemdeki kayıtlı cep telefonu olması gerekmektedir.
 • Ekstre Atlat özelliğine ait detaylar, yapılan ekstre ödeme işlemi için Ödeme-Ekstre Erteleme, ertelenen bakiye için Ertelenen Ekstre Tutarı ve uygulanan faiz için Ekstre Atlat Faizi açıklamaları ile ekstrede yer almaktadır.
 • Katılım için gönderilen SMS Türk Telekom aboneleri için KDV ve ÖİV dahil 0,60 TL, Turkcell aboneleri için KDV ve ÖİV dahil 1 TL, Vodafone aboneleri için KDV ve ÖİV dahil 0,415 TL olarak ücretlendirilir. Geri Dönüş SMS leri Garanti BBVA tarafından karşılanır.